Ranní vstávání (technika 5 sekund)

01.02.2020

Co rozhoduje o tom, jaký budeme mít den? Naše ráno. Pokud je ráno tak zásadní, proč tedy bojujeme téměř každý den s budíkem a posouváme o pět, deset a možná i třicet minut? Když všichni víme, jak by to mělo být, co nám v tom brání? Naše myšlenky. Přirovnání mysli k opici je obzvláště po ránu trefné. Je rozjívená, dělá si co chce, nemáme jí pod kontrolou. 

Celé kouzlo spočívá v tom, abychom stihli předběhnout naši nejrychlejší myšlenku. 

K tomu skvěle slouží právě technika 5 sekund. Dáme své opici něco na hraní a než si všimne, že si zasloužíme ještě pár minut spánku, jsme už v koupelně.

Jak na to?

Večer si připravíme 2 přístroje (budík, mobil apod.) na kterých nastavíme alarm na stejný čas např. 7:00. Jeden z nich umístíme do ložnice, co nejblíže ke dveřím. Druhý do druhé místnosti.

Ráno, hned jak uslyšíme zvuk budíku, začněme odpočítávat 5, 4, 3, 2, 1, a pryč z postele. Vypneme jeden budík v ložnici, druhý v další místnosti. Pak už rovnou do koupelny. Pokud víme, že se ještě můžeme vrátit do postele, tak si dáme studenou sprchu (začněme od nohou a hlavu raději vynecháme). 

Gratuluji. Své ráno máte pod kontrolou.

Máte-li chuť zkrotit svoje myšlenky i v jiných oblastech Vašeho života, pak vřele doporučuji knihu Mel Robbins 5 sekundové pravidlo.